Google AdWords Danışmanlık Hizmetleri
Google'da ilk sayfada görünmek

google adwords reklam alanıWeb sitenizin google'da ilk sayfada görünmesinin iki yolu bulunmaktadır. Birincisi Arama motoru optimizasyon çalışmaları, ikincisi ise; Google Adwords reklamlarıdır. Bir sitenin arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile 3-4 ay gibi kısa bir zamanda birinci sırada çıkması neredeyse olanaksızdır.

Bu konuda sitenizi ilk sıraya taşıyacağını iddia eden kişi ve firmalara temkinli yaklaşmanızı tavsiye ederiz. Düşünün ki internette ilk sırada olmayı amaçlayan binlerce site var ve google ilk sayfada sadece 10 sonuç görüntülüyor. Tabi sizi ilk sıraya taşıyacak olan kelime hiç kimsenin google'da arama yapmadığı bir kelime olursa, bırakın 3-4 ayı üç haftada bile ilk sırada görünebilirsiniz. Fakat o kelimeleri google'da hiçkimse aramayacağı için bu çalışma size hiç birşey kazandırmayacaktır. Doğru olan arama motoru optimizasyon(SEO) çalışmalarını düzenli ve sürekli yaparak adım adım yükselmektir.Bu çalışmalar Google Adwords reklamları ile de desteklenebilir. Uzun vadeli ve bilinçli yapılan seo çalışmaları her zaman olumlu sonuç getirmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Black SEO dur. Black SEO denilen google'u aldatmaya yönelik çalışmalar kısa süre sonra google tarafından farkedilip aramalardan tamamiyle çıkarılmaktadır. Daha da kötüsü sitenin tekrar aramalarda görünmesini sağlamak ta bir o kadar zorlaşmaktadır.Ne de olsa siteniz artık sabıkalıdır. Dolayısıyla optimizasyon yapmasını istediğiniz firmayı seçerken bu kritere de dikkat etmek gerekir.

Bu temel bilgilerden sonra web sayfanızın google'da ilk sayfada görüntülenmesi için ikinci yöntem olan google reklamlarını (Google Adwords) biraz açalım... SEO ile ilgili daha fazla bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Google Adwords nedir?

AdWords, google arama motorunun geliştirdiği, belirlediğiniz kelimelerle ilgili arama yapıldığında reklamınızın google sayfasında görünmesini sağlayan açık arttırmalı bir reklam sistemidir.

Reklamlarınız tıklama başına ücretlendirildiğinden sadece tıklandığınız zaman ücretlendirilirsiniz. Tıklama başına ücret maliyeti, belirlediğiniz anahtar kelimelere göre değişiklik gösterir. AdWords sisteminde, her kelimenin açık arttırma sistemi ile edinmiş olduğu bir bedeli vardır. Bu bedel mevcut web sitesinin kalite puanı ve geçmişi göz önüne alınarak belirlenir.


Düşük Maliyet ile Müşteri Sayınızı Arttırın!

Google AdWords kullandığınız zaman sadece seçtiğimiz ve hedeflediğimiz ilgili kelimeler de kullanıcılar arama yaptığı zaman reklamlarınız görüntülenir ve bu reklamlara kullanıcılar tıklayıp web sitenize geldiği zaman size maliyet oluşur. Buna tıklama başına maliyet alır TBM denir. Reklamlarınızın görüntülenmesi size bir maliyet oluşturmaz. Google AdWords ile örneğin, çok ufak bütçelerle günlük 5, 10 TL harcayarak reklamlarınızın Google da üst sıralarda yer almasını sağlayabilir ve hızlı sonuçlarla ürünlerinizi hedef kitlenize pazarlayabilirsiniz.

Google AdWords’ ün mantığı açık arttırma mantığında çalışır. Google da bir anahtar kelimeyi bir çok firma hedefleyerek kelimeler arasında rekabet oluştururlar. Bu rekabet ise başlıca zincirleme bir olayın başlangıcının başlangıcıdır. Hedef alınan anahtar kelimeyi en çok teklifi veren AdWords hesabı açık arttırmada başarılı gelerek üst sırayı alır. Tabi her zaman maliyet baz alınmaz sitenizin kalitesi başta olmak üzere sitedeki içeriğin SEO arama motoruna uyumluğu ve yazılımsal özelliklerin dışında sistemsel olarak sitenin bulunduğu sunucunun da hızı önemlidir.

Reklama tıklandığı andan itibaren sunucunuz buna hızlıca cevap vererek sayfanızın yüklenmesine kadar her şey dikkate alınır. Bu takibi ile anahtar kelime ve siteniz arasındaki ilişki durumunu göre kalite puanı olarak Google ölçümler. Bütçenizi istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Örneğin, günün belli saatlerinde reklamlarınızın durdurabilir, belli saatlerinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz günlerde reklam yapabilir, hafta sonları işletmenizin kapalı olduğu günlerde reklamlarınızı yayınlamamayı tercih edebilirsiniz.

Dilerseniz dakikalar içinde Google AdWords te reklam oluşturarak ve reklamlarınızı yayınlayabiliriz. Belirlediğiniz anahater kelimeler ile ilgili birlikte maliyet çalışması yapıp bir reklam programı düzenleriz. Google adwords danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için telefon numaramızdan ya da iletişim formu bizlere üzerinden ulaşabilirsiniz

Hızlı İletişim

Lütfen telefon numaranızı yazın

Sizi biz arayalım


365 Gün Teknik Destek

Haftanın 7 günü
08:00 - 21:00 saatleri arası bizi arayarak teknik destek alabilirsiniz.

                       Telefon : 0 532 675 90 29