Arama Motoru Optimizasyonu
SEO Nedir

Bildiğiniz üzere internet kullanıcıları belirli bir bilgi ya da siteye ulaşmak istedikleri zaman google gibi arama motorlarını kullanırlar. Arama motoru ise; kullanıcının aradığı kelimelerle alakalı sitelerin listesini kullanıcıya gösterir.İşte bu liste içerisinde sitenizin ilk sayfada yani ilk on sonuç içerisinde gösterilmesini sağlamak için yapılan çalışmalara "SEO" (search engine optimization) yani "Arama motoru optimizasyonu" denir.

Bilmeniz Gerekenler

Web sitenizin google'da ilk sayfada görünmesinin iki yolu bulunmaktadır. Birincisi Arama motoru optimizasyon çalışmaları, ikincisi ise; Google Adwords reklamlarıdır. Bir sitenin arama motoru optimizasyonu çalışmaları ile 3-4 ay gibi kısa bir zamanda birinci sırada çıkması neredeyse olanaksızdır.

Bu konuda sitenizi ilk sıraya taşıyacağını iddia eden kişi ve firmalara temkinli yaklaşmanızı tavsiye ederiz. Düşünün ki internette ilk sırada olmayı amaçlayan binlerce site var ve google ilk sayfada sadece 10 sonuç görüntülüyor. Tabi sizi ilk sıraya taşıyacak olan kelime hiç kimsenin google'da arama yapmadığı bir kelime olursa, bırakın 3-4 ayı üç haftada bile ilk sırada görünebilirsiniz. Fakat o kelimeleri google'da hiçkimse aramayacağı için bu çalışma size hiç birşey kazandırmayacaktır. Doğru olan arama motoru optimizasyon(SEO) çalışmalarını düzenli ve sürekli yaparak adım adım yükselmektir.Bu çalışmalar Google Adwords reklamları ile de desteklenebilir. Uzun vadeli ve bilinçli yapılan seo çalışmaları her zaman olumlu sonuç getirmektedir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise Black SEO dur. Black SEO denilen google'u aldatmaya yönelik çalışmalar kısa süre sonra google tarafından farkedilip aramalardan tamamiyle çıkarılmaktadır. Daha da kötüsü sitenin tekrar aramalarda görünmesini sağlamak ta bir o kadar zorlaşmaktadır.Ne de olsa siteniz artık sabıkalıdır. Dolayısıyla optimizasyon yapmasını istediğiniz firmayı seçerken bu kritere de dikkat etmek gerekir.

Hızlı İletişim

Lütfen telefon numaranızı yazın

Sizi biz arayalım


365 Gün Teknik Destek

Haftanın 7 günü
08:00 - 21:00 saatleri arası bizi arayarak teknik destek alabilirsiniz.

                       Telefon : 0 532 675 90 29